Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ne yazsam bilemedim ,içi geçmiş ve boşaltılmış kopyala yapıştır hayrlı cumalar.ha bu gavurlara şaşırıyorum kendimize daha çok bazen ümit vari oluyorum.anlamışlar da yanlış anlamışlar.gavur gibi inat etmek deyimini daha iyi anlıyorum.bilemem tabi de kıt akıl işte bir yerde devreye giriyor.özür dilerim ama iki delik arası yaşamak bu aralar çok midemi bulandırıyor.tek bildiğim ve emin olduğum kendi şahsımda dahil ve keşkemeş olarak içinde bulunduğumuz durum.dua ediyorum elimden gelen bu ve kızıyorum şiddetli kızıyorum kendime öyle veya böyle de kardeşim (yani ben) ikamet ettiğim beden ne edersen diye.kendi kapımın önünü temizleyemedim ki komşunun kapısında tef çalayım.bilmiyorum ya içim daralıyor.niye sualini sormam mı gerekiyor.sordum cevap verebilecek miyim? Sual etmemeye karar verdim cevabını veremediğin suali ne sorarsın he benim canım.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Oturdum ,rüzgara bakıyorum belki kokunu getirir diye.baktım baktım da rüzgarı göremedim.dedim kalk göremediğin rüzgardan medet beklersin.kalktım soda açtım.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bir var bir yok ikisinin arasında cama yapışan toz tanesi gibi.bir var bir yok izleyeceğin video reklamına kapılan o bitmeyen dört saniyede parmağın hazır,tetikde,odaklanmış reklamı kapama hareketi ile hayatımın sayfalarını kapatmaya karar vermiş ama ne yazık ki reklamı açmış ebleb gibi buldum :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Uyayacağım dedim biraz oyun oyanayıp.beynim de atlar tepişirken şakası yaptığım ,tiye aldığım herşeyden hatta kendimden bulandı. Ne diyeyim Rabbim hayrlısını versin.Muhafaza buyursun bu ümmeti.amin ecmain.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Birden bire oldu ,önü varmıydı bu benim arkammıydı?hallaç sallanırken kirli pamuklara elimde küflü resimler kaldı.beklemedim güzel olacak diye de gelinliğiyle mezar ziyaretini beklemedim.aklım yetmezdi ya.ellerini kıyıp tutamadığım bir anda kolunun altına aldı.sen büyütmedin toprak olmaya uğraşırken ,gülüşleri sen- kafa hareketleri sen.sadece gen bırakmak için mi yaptın.o genler böğrümde taşıyamayacağım kadar büyük.hatırını seneler sonra güdenler cem oldu gözleri yaşlı saçma sapan bir gülümseme.anlatsam böyleydi diye çocuklar bilmez seni...geçtin ömrümden delipde geçtin ,ocağımı yakıpda geçtin.dağ gibi adamın kolunu alıp hayatı eritip de geçtin.
 

Dilhun

Dîvân Üyesi
Dergi çıkması için bir zamanlar konu açmıştık. Ama yazı söz verenler vermeyince sanırım iptal etmiştik . Dergi çıkarmak zor iş değil. 10 tane kaliteli kaleme ortalama 2 3 sayfa ayırsan 20 30 sayfa civarında yapar. E dergi mümkün olabilir ama kâğıda basılmayınca çok ruhu olmuyor . Matbaalarda en az 1000 tane baskı oluyor. Bu kadar adeti bastırsan kime dağıtacaksın dağıtsan parasını nerden bulacaksın ortalama 7 8 bin tl yi buluyor. Sponsor deseniz 7- 8 bini geçtim senelik divanın yükünü kaldıracak 500 - 1000 tl ödeyecek bir sponsor yok memlekette.

Velhasılı ne yazık ki bu düşünce hayal. Sağlık olsun

@Dilhun un fikri güzel. Muhtemelen İstanbul Ankara gibi yerlerde böyle otantik ve ruhu olan mekanlar vardır. Memleketin her yerinde olması güzel olurdu :)

Selamlar

@evla ablanin dergi isteğine Zarif şâirin mektuplarından cevap...
616
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
@Dilhun Elhamdülillah bu istekden de vazgeçtim. :) koca hayaller kuran küçücük bir kız imişim :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bilmiyorum ki bu kapıların önüne hangi ara geldim.bir akşam mıydı seher vakti mi?hüznümü giyinmiştim neşeye mi! Gönlüm mü konuşmuştu,göz yaşım mı boğulmuştu.hıçkırık bulanmış ekmeği yediğimde anladım bilmeden yürüdüğümü .doldum doldum taştım.bir bilen oldu...sonradan öğrendim biri bilince hepsi bilirmiş...gereksiz bir ağlama hissi.aşkımın yaşı ömrümden çok büyük.şükrettim.kedinin mırıltısında anladım sonra...ne anladıysam hep sonra...sonrasında olan aklım öncesinde olaydı olmazdı bu olanlar...olanlar olacaktı belki illa sonra...
İçi boş bir yalnızlık
Kimseye ihtiyaç duymayacak bir yalnızlık
Herkese herşeye muhtaç yanlızlık.
Anladım sonra ben hep yal-lı-nız.köküm yal tarafım yanlız...bilmem bunları mı istedim?.üstüne de mi özendim?kendim mi davet ettim?ne edeyim eee hoş geldin.ne olur yalvarıyorum hayrla git.
Zamana verdiklerimin hasatını beklerim.
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Hayata karsi tüm duyularima kramp girmis gibiyim
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bazen çok kızıyorum hislerimi düşüncelerimi bir hizaya dizemediğim gibi ortaya şaçamadığıma.... bugün de öyle bir gün anlatmaya başlasam susturamayacaklar ,bir kelime gelsin dileme...o da yok sana yağmurlu günde su yok....otur bakayım oturduğun yere.hani duyanda koltuk sevdası sanacak ,koltuğu geçtim bir iki eşyayı koyacak poşet yok,sonra işte her şey hepsi dahil,harici olarak anlamını yitiriyor.firavunun direkleri dedi sonra ,direk mirek istemez.dönüyorum ve ciddi ciddi soruyorum ne istersiniz.baktım ki ne istedikleri de bilinmiyor...bilmiyor zaten günlüğe kapılmış ömrü yok...acıma mı yok değil,üzülmemi o hiç değil.bilmem ki o da bilemedi bende
Yanlış bir şeyler var düzeltilmeye mahkum.mahkum çünkü yamuk...doğru ve yamuğu ayırt etmekde zor artık diyeceksiniz ,hayır zor değil müracat "sözün sahibine" kontrol edildiğinde düzelecek kontrol merkezi yani kalp,kalp düzenleyecek bütün azaları ,azalar bugünü,bugün yarını zor degil değil inanın ümidim çok büyük...
Ilişkiler cıvık yapış yapış ,bala doymayan karıncalar sürüsü diyeceğim karıncalara hakaret olacak. Buyrun efendim gidelim ,gidelim ve bekleyelim.
 
Son düzenleme:

ferahsan

Dîvân Üyesi
Nasıl, nasıl böyle utanmadan bir anda tepetaklak?
Kapı üstüne kapı, kilit üstüne kilit vursan deliğinden sızıp gelecek hayal meyal.
Kapıları kırmak lazım.
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Yazdım yazdım sildim. Burası mı sizin yeriniz; hadi yallah ancak mezara!
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Biri neden uyuyamadığımı açıklasın bana,....düşünürken ıskalamak diye buna demeye başladım.
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Anlatmak istemediğim bir şeyi anlatmak zorunda kalacaktım, kalmamak için dua etmiştim. Sonra ne mi oldu; sesim kısıldı, konuşamıyorum.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Kusura bakma ayaklarımda nasır var ,camdan ayakkabı giyemem.yüksek topuk,düz taban ,bu hikayelerin hepsi yalan.kandım toz olup dağılmaya ,semirip katlanmaya...
 

terk-i diyar

"aziz misafirim"
Normal insanlar kac saat uyur? Sabah dinlenerek kalkmayali ne kadar zaman oldu? Bugun de mi tükenmiş hissediyorum yoksa. Hic birsey yetismiyor mu? Gunu bir kac oyunla tamamlayabildiysem biraz icim rahatliyormu?
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt