Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
yne yağmurlu vede harika bir gün mutlu olmamak için hç bir sebep yokken mutlu olmak için binlerce sebebim var ve dünden daha mutluyum yaşamak çok güzel ailem arkadaşlarım her şey çok güzel bu gün doğum günüm değil ama iyki doğmuşum ve böylece dünya dahada güzelleşmiş herkese mutlu günler iyi meşveretler diliyorum :)
Hatice mutsuz olunca da gel buraya illa mutlu olucaz diye bir dert yok.yani benim bildiğim mutluluk cennetde burada ki bal tanesi bile değil....
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bir savaş ortasıydı,yaralı ben ,gazi ben ve şehit ben...
kör kurşun değildi vuran
düşmanda değildi alnımın çatısını değil ,gönlümün ortasına attılar ,
atacaklarını.
ağır yaralı olduğumu sandım,yemin edebilirdim o akan kandı,çok sonra senden sonra anladım gazi olduğumu
öyle sandım.
Savaşın ortası bahar bahçe bekleyemem de
Olmadık şeyler olmadık zamanda çıkar ya karşına...karşısına geçmeye korkarsın...
gözlerini kaçırır ,gönlünü olmadık şeylerle oyalarsın,bedenini yorarsın hep o andan kaçabilmek için.
geç kalmış cesaretle dolu olduğumu anladığım da sadece geç kaldığımı değil,öyle değil aydınlama ile değil
kelimelerin korkunç olduğunu anladığında anladım binlerce kez vurulduğumu ve vurduğumu cenazemle anladım bir çesit aranılmayan katil olduğumu...
neyse savaş ortası nilüfer gillerden kökü olmayan,yani dünyaya bağlanmamış bir çiçek gördüm
rüya mıydı ,serap mıydı ,yine mi görmek istediğimi gördüm bilemiyorum.
şimdi diyeceksin ki nilüfer su ile hayattadır.
bende biliyorum her bildiğimi söylediğimi mi sanıyorsun...
He işte çiçek diyorum savaş ortasında kopuk bacaklar,kırılmış kollar,inleyen askerler arasın da öyle bir çiçek gibi hediye edildin bana...ancak savaşın ortasın da hediye alan biri bilir bu anlatmak istediğimi.
Anlamayı anladığım da
eşya ile ünsiyet kurduğumda belki de aslın da sana verilen bir emanet olduğumu... korumak zorunda olduğun değil,
sorumluluğun değil ,büyütmek zorunda kaldığın olduğumu...
daha demek istediklerim var onlar da bende kalsın.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bunca zamandır demeye ,hayır cümle bu değil aklımdan geçmeye korkan gemileri topladım.gemi de değil -öyle değil-(öyle değil cümlesi kadar aydınlatıcı bir cümle var mı)hepsini topladım.giyindim sıkı sıkı .içime içlik ,kafama papak ,doğrusu papak boğdu kafa üşümeye alışmış...belki de hiç ısınmamış...içime kalbime içlik pamukdan olsun.üşümesin yazıktır.teslim ol rahat et demişler.başımı kaldırdıkça vuruverdiler.geliverdiler.aslında demek istediklerim bunlar değil.lakin kalp öyle bir şey ki demek istediğinin arkasında çivit çarşısı.ne zaman için ve dışın bir oluyor o zaman dürüst oluyorsun yoksa hep yalancısın....insan ki eşrefi mahlukat demek zorunda kaldıklarında takılı kaldığında kendine yabancılaşıyor. Boşver yapmak zorunda okuduklarım varda ,kendime hiç zaman yok.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bugünlerde kapı pek durmuyor bir sabah bir de akşam var ard arda nöbet tutuyor.bu kadar koşturmacada bir de türlü türlü hikayeler.uğramıyorum siteye pek fazla ...hoşça bakın kendinize...
@Dilhun ses ver...
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Bugün günlerden güzellik sevgili günlük. Güneş, bir yaz gününü aratmayacak cinsten aydınlatıyor ve ısıtıyor ve uzunca bir zamandan sonra sadece yüzüm değil gözlerim de gülüyor :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Sana güzel şeyler yazmak istiyorum.bir bırakmıyorsun ki sırtıma hüzün yüklemeden bir kaç saat geçireyim.hikayeleyip söylüyorum bazen kelimelere mana verip anlatıyorum,şimdi sen bir de küstahlaştığımı da düşünürsün velevki bu yük bu sikleti çeker mi.sikletin üstündekinideyükolarak görmüyorsun.amenna cidden amenna elimi göğsüme götürüp alışkanlıkla yapılan bir davranıştan dolayı demiyorum.Amenna kafamı akvaryumda canının sıkıldığını düşündüğüm balıkları gezdirmek istediğim de adamın birinin benden önce düşünüp hatta düşünmekle kalmayıp gezdirdiğinde bozuluyorum....biliyorum biliyorum biliyorum.sebeplerini etrafımda olma sebeplerini de anlıyorum.şikayetçimiyim kesinlikle hayır değilim.tek beklediğim gücümü ver bana. Bende düşündüm, gücümü alırsam yıkılmadık taş, kesilmedik baş bırakmam.yok o kadar olmasın da "ah" diyene "oh" dedirtecek kadar olmaz mı? Başka hikayelere sıkıştırmama gerek kalmadan ,öyle dümdüz bir yazı olamaz mı? Olmaz haklısın bir damla canları var...
İnsan pişmenin ve olmanın eşiğine tutsak edilmiş,eksiğini başkasın da bulan,gözünün gördüğünün ,görmek olduğunu zanneden,okuması yetersiz,anlatması kifayetsiz varlıktır.

Yukarıda tanım eksik ve yanlıştır!Aşşağıda ki tanım doğrudur.

"?"
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Uzun süren durağanlık, ayrılık, hastalıklardan sonra eski güzel günlere dönmek ne güzel. Meğer beni ben yapan şeyler ne kadar da özel ve güzelmiş. Kıymetini bilmek adına eksikliğini hissetmek de ayrı bir şükür vesilesi. Allah'ım uzun süreli eksiklikler yaşatma ve beni ben yapandan ayırma inşallah.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ne yaşanırsa yaşansın ilk gelişinin sevincimi hiç bir duygu bastıramadı.orada takılı kaldım.Boynuna yapıştıysa ,boynuna taktığı ipleri kendide koparmak istiyor diye düşünüyorum.imdat aramasın da diyemedim.eminim bu düşüncemi sana demeyeceğim.Eskiden güneşin kendim için doğduğunu zannederdim.sokaklara kaçmak için fırsattı şimdi ise çamaşır yıkabilmem için fırsat anlamına geliyor...anlayacağınız güneş çamaşırları kurutmak için kullanıbilende bir sıcak kütleymiş.çok büyütmeyin dünyayı :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Kendime gaz verip duruyorum.
Yabilirsin evla yapabilirsin,başarabilirsin.sık dişini ,dayan.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Kendimi anlamak kadar şu günlerde beni hırpalayan bir şey yok...büyük mücadelelere isyanım değil de o içinde ki kırılmışlık...kırılmanın içinden geçen ,geceye aktarılan ve gündüze devredilen hayaletleri yok mu dudağımda uçuklara sebebiyet veriyor.

Bugün bir arkadaşımla sohbetimde yalnızlık istemenin "bencillik"ten kaynaklandığını söyledi...emin misin ?diye sordum.
" evet"dedi...anladım ki yalnızlık kişilere göreceli bir kavram imiş.not ediyorum ki bu cümleyi yine kafama takacağımı biliyorum.
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Yalnızlık istemek bencillik midir? Kesinlikle katılmıyorum. Bir insan kendini bulmak için kendine ihtiyaç duyabilir ve kendiyle başbaşa kalmak isteyebilir bundan daha normal başka ne var? Kişinin özbeniyle aşamadığı durumlar varsa kalabalıklar içinde yine yalnız kalır. Bir başka yazımda yalnızlık istemek değil de kendi kendine vakit geçirmek ve kendini keşfetmek olarak belirtilse daha anlaşılabilir olacağından bahsetmiştim. Bkz:Kendimize Karne Versek
Ki @evla 'nın da kastettiği şeyin aslında bu olduğuna inanıyorum çünkü bende de oluyor bu durum kendimden biliyorum:) Geçenlerde tam da yalnız ne yaparım diye düşünürken bir yazı gördüm özetle şöyleydi: "Yalnızlıktan sıkılan bunalan insanlar aslında yalnızlığı değerlendirmeyi bilmeyen insanlardır halbuki yalnızlık kişinin özbenini tanıması,hedeflerini,hayallerini gözden geçirmesi, muhasebe yapması vs için müthiş bir fırsattır ve sadece aklı başında ne yaptığını ya da ne yapmak istediğini bilen insanlar yalnızlığı bu manada değerlendirebilir." Bu cümleler beni kendime getirdi ve başladım düşünmeye. Kendinle randevulaş ve ikinizden başkası olmasın. Tavsiye edilir ;)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Konunun cımbızla bir bölümünü çekip dediğim için anlatımım eksik oluyor.yukarıda söylediğin cümlelerinde bencillik olduğunu iddia ediyor.hatta şöyle dedi "yalnız kaldığımda yenileniyorum,iç dünyama dalmak beni dinlendiriyor,parçalarla uğraşmak ya da insanlarla uğraşmak bana zor geldiğinden,belki de tahammülsüzlüğümden ,bunlar hep bencilliğimden kaynaklanıyor,illa ki yalnız kalmalıyım,en azından belli bir süre,kesin olan yalnızlığı seviyorum" dedi (daha başka cümleleride vardı aklımda kalanlar)
Yenilenmeyi ve yalnızlığına istemeden sıfat koymuş.algı kişilerde çok değişiyor bunda herkes hemfikir sıfat haline aldığı "yalnızlığı" @Semender anladığım kadarı ile manasını bilmediğimiz herşeye anlam katarak manalandırıyoruz.bu yüzden kafama takıldı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt