Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Eksik anlattım gene tabii olan. Yalnızlık ile ilgili düşüncelerim de bir kopukluk olduğu için böyle düşünmeme veyahut şaşırmama sebep oluyor. @Semender
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Senin de söylediğin gibi sevgili @evla yalnızlık çok güçlü ve herkese göre farklı anlam kazanan bir kelime. Ben de bana yansımasını anlatmaya çalıştım. Sen sana göresini hissedip belirtmeye çalıştın. Öyle kelimeler vardır ki kelimeler onları ifade etmekte yetersiz kalıyor. Yalnızlık da bunlardan biri. Kopukluk ondan kaynaklı olsa gerek ;)
 
Son düzenleme:

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
"Ben sana mecburum bilemezsin" der .hakikaten öyle ben sana mecburum.hava gibi (aldığım nefes değil saran çoğu zaman farkında olmadığım hava)su gibi (içtiğim değil ,yıkayan,paklayan,yuğan su)yürüten ayağım(bir yerden bir yere götüren ayak değil,dümdüz rota belirleyici),tutan elim(el benim bile değil),dönen dilim(müsade ettiğince..,),tekmili kalbim(senle ben arasında çok büyük alan sen).ben sana mecburum der aşığına ,ben sana mecburum bilirsin derim.İzin verilen boyutda hatta şöyle diyebilirim yalan olmaz maşuğum benden beni ,içeri ve ileri daha iyi bilir.kapıda dolanırım,kah tepinir kah ağlarım, illa ki elin değecek kalbime bilirim.

Kapında yatan köle olmak isterken başka alemlerde dolanır ,kendimi yorar ,biraz üzer hatta bazen nankörlük ederken buluyorum.biliyoruz ki senden başka bu dünya da gösterilen ,verilen,teslim edilen kimsem yok.ben bilmem dünya avuçunun içinde mi?ben bilmem kementin boynumda mı ?büyük işlerinde gözüm yok,beni ilgilendiren ensemde ki elin,kafama vuran asan ve en önemlisi ,her şeyden önemlisi Sen...en güzel ,en acılı,en derin hasret ve özlem kelimelerini yazsalar,söyleseler hissettiğime benzeyemez,ifade edemez.öyle özledim,bazen mektupların ulaşıyor elime ,günlerce okuyamıyorum bile.bakıyorum bakıyorum...herşeyi anlatıyorsunda böyle özlerken neden yanına çağirmiyorsun? Burada olmam lazım ...
peki.
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Lütfen sali günü öleyim
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Nasil olsa inanmayacaklar diye hep gercegi soyledim brk.bd
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Sevgili günlük rüyamda uçan kırmızı 1970 chevrolet impala tarzı üstü açık bir arabam vardı.yalnız gökyüzünde park yeri bulamadım.mecbur üst köprünün yanına çektik arabayı...işte tam manasıyla hayatım budur.:)
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Bugün pazartesi yarın cuma günler nasıl geçiyor akıyor hiç anlamıyorum. Zamanı tutamamak bu olsa gerek. Boşa geçirecek bir an dahi yok olmamalı. Keşke uyumaya ihtiyacımız olmasaydı günlük.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Geç yatıp erken uyanmak aynı zamanda enerjik ve zinde olmak istiyorum. Çok şey mi istiyorum?
Onu senelerdir istiyorum tek çözümü var sert bir kahve :) ya da dağda yaşayacağız (bol oksijen orada mümkün oluyor )
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Alıştığımız düzende çok zor, bunu gerçekleştirebilmek yaşam çok zor oralarda ,alıştık rahatlığa ne yazık ki ancak zenginlik hayallerinin içine girdi de .birini ikna edip karavan aldırabilirsem belki kaçamak yapılabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt