Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bu mevsime ne zaman geldik ?
Ayrıkotlarını şuraya,ebem gömeçlerini buraya,maydanozlar da ha orada dursun.
Gel vatandaş tezgahı açtık,geeeelll aman ha tek tek gelmeyin toplanın gün edasında ,eteğinizde ki taşları dökme sevdasında,kazanları kaynatıp kaldırma yarışında gelin.tek tek gelirseniz nefes alırız Allah muhafaza...bir an da gelin dökülecek kanımız aksın,süzülecek terimiz silkinsin.siz yapın yapacağınızı ben size şeker alayım,çikolata alayım,bisküvi alayım. Alayım hiç sıkıntı değil bunlar bana.
Tezgâhımda ki gülde bir sizin için ,ot da...
Mavi desen
Nasib kader...

Bazen bunlar olurken hayatımda kalan azıcık (kuş kadardı o da kalmadı akıl)beynime şu düşünce geliyor...şu saniye sen bunu yaşarken o saniye birileri gülüyor birileri ağlıyor,birileri dayak yiyor,birileri soyuluyor,birileri çaresiz hastahane de nöbet bekliyor,birilerinin cenazesi var,birilerinin düğünü var,birileri içiyor ,birileri sokakta derdine yanıyor,birileri zor zaman geçiriyor,birileri aç,birileri tok,birileri lüks hayatda ,birileri sefillikte,birileri namaz kılıyor ,birileri dua ediyor,birileri hizmetde ,birileri yoldan çıkartılıyor,birileri rezil oluyor ,birileri para kazanıyor,birileri batıyor ... (....)listeyi o kadar uzatabilirim ki ve hepsi o saniye oluyor...sonra alıyor beni bir gülme...
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
En zoru da köyüme gidememek oldu günlük. Her yer yeşillendi,dereler çağladı, çiçekler açtı, kuzularımız doğdu bir ben yokum köyde ne acı.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Umudum çift kapılı bir sürgü,pencerelerinden dağ görmesede bir kaç akasya ağaçları ya da salkım söğüt.akasya kokusu dolsa evin içine.hayal bu ya "ah" dediklerimin hepsine "oh" desem.boğazımdaki taşı alsan,sırtımda ki yükü.
Hamiş:Allah nasib etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz.
Hz.Osman (r.a.)
 

ferahsan

Divân Üyesi
Bu divanda şimdi olsa asla yazmayacağım şeyler yazmışım; bir yandan bayağı keyifli. 10 yıl sonra bunu okursan ey ferahsan bakalım keyiflenecek misin kederlenecek misin?
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt