Tadımlık

Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bu mevsime ne zaman geldik ?
Ayrıkotlarını şuraya,ebem gömeçlerini buraya,maydanozlar da ha orada dursun.
Gel vatandaş tezgahı açtık,geeeelll aman ha tek tek gelmeyin toplanın gün edasında ,eteğinizde ki taşları dökme sevdasında,kazanları kaynatıp kaldırma yarışında gelin.tek tek gelirseniz nefes alırız Allah muhafaza...bir an da gelin dökülecek kanımız aksın,süzülecek terimiz silkinsin.siz yapın yapacağınızı ben size şeker alayım,çikolata alayım,bisküvi alayım. Alayım hiç sıkıntı değil bunlar bana.
Tezgâhımda ki gülde bir sizin için ,ot da...
Mavi desen
Nasib kader...

Bazen bunlar olurken hayatımda kalan azıcık (kuş kadardı o da kalmadı akıl)beynime şu düşünce geliyor...şu saniye sen bunu yaşarken o saniye birileri gülüyor birileri ağlıyor,birileri dayak yiyor,birileri soyuluyor,birileri çaresiz hastahane de nöbet bekliyor,birilerinin cenazesi var,birilerinin düğünü var,birileri içiyor ,birileri sokakta derdine yanıyor,birileri zor zaman geçiriyor,birileri aç,birileri tok,birileri lüks hayatda ,birileri sefillikte,birileri namaz kılıyor ,birileri dua ediyor,birileri hizmetde ,birileri yoldan çıkartılıyor,birileri rezil oluyor ,birileri para kazanıyor,birileri batıyor ... (....)listeyi o kadar uzatabilirim ki ve hepsi o saniye oluyor...sonra alıyor beni bir gülme...
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
En zoru da köyüme gidememek oldu günlük. Her yer yeşillendi,dereler çağladı, çiçekler açtı, kuzularımız doğdu bir ben yokum köyde ne acı.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Umudum çift kapılı bir sürgü,pencerelerinden dağ görmesede bir kaç akasya ağaçları ya da salkım söğüt.akasya kokusu dolsa evin içine.hayal bu ya "ah" dediklerimin hepsine "oh" desem.boğazımdaki taşı alsan,sırtımda ki yükü.
Hamiş:Allah nasib etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz.
Hz.Osman (r.a.)
 

ferahsan

Divan Üyesi
Bu divanda şimdi olsa asla yazmayacağım şeyler yazmışım; bir yandan bayağı keyifli. 10 yıl sonra bunu okursan ey ferahsan bakalım keyiflenecek misin kederlenecek misin?
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
1.Rehber
1.1.Ay ile dertleşme (iyi ki olmuş)
1.2.akıl melekeleri
1.3.zihin kusması
1.4.kalp kiri
1.5.halis niyet

2.Giriş
2.1. Fiil'i isimlendirme çabası
2.2.fiil'i nesneleştirme
2.3.Fiil'den fiile geçme

Gelişme
3.dua
3.1.duanın beklenmeyen sonuçları
3.2 tahrip
3.3.tahrik
3.4.müfad galattır.

4.sonuç
4.1.Sual etme
4.2. Bihaber
4.3.mühdir
4.4.zaman
 

Simurg

sabır & edeple
Sevgili günlük,
Insanın 'anlamak' gibi bir derdi de olmalı. Hep anlaşılmak istemenin yanında birgün işi gücü bırakıp anlamaya da çalışmalı. Anlamanın zihnini nasıl yaktığını hissetmeli..
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
°Arabanın camında rüzgar yüzünü yalar,tam ağzını açmak üzeresindir,aklına "ya hayr söyle ya da sus"sözü gelir...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
20200625_234738.jpg


İnsanı en çok zorlayan tahminimce (en zor olanı) dünya ile irtibatı ve kendisini ifade etmesi diye düşünüyorum."ben söyler geçerim"modunda ki "kişiler"her zaman ilgimi çekmiştir.insanın insana ettiğini hep menfi değildir.uzun uzun sohbet edilecek konu olmasına rağmen bu zeminde dolanmak istemiyorum.Daha çok ilgimi çeken"Antisosyal"kişiler.hatta antisosyal kişilik diyebiliriz.Her anti: sözünü düşündüğümde aklıma antin/kuntin sözü gelir.neyse geçelim.
Psikoloji bu durumu sosyapat ve psikopat kişiliğe bağlamış olsada yanıldıklarını savunabilirim.(tabi kimse bana inanmaz :) ) kendi düşüncemle antisosyal kişilik; Hayatda insanların mutlu olduğu şeylerle ,mutlu olunmasını anlayamayan kişiye antisosyal denir.Günümüzde vıc vıc ilişki kurmayan,mucks mucks gülücükler atmayan,emcük emcük düşüncelerini ortaya saçmayan kişidir antisosyal.Bağ kurdukları şeyler aynı olmayınca "ötekeleştiren"kişi kabul edilen,öyle görülen,olduğu gibi "Nasıl" suali sorulmadan sineye sarılmış duygu yumakların da irtibatı kurulamayan davranış şekli olarak söylenmekte.Antisosyal kişilerin çizgilerini daha net çizdiklerini düşünüyorum.Yukarıda ki resimde ki gibi mesafeyi daha güzel tutabildiğini.bu ara çok sevimli geliyor gözüme.Dağ başında yaşama eyleminin öncüleri,kafası parmak ucunda yürümenin misalleri,zamanın kaliteli kullanıcıları,boş boş kelimelerin şövalye gibi karşısında duranları...(çoğaltılır çok da sırlarını ifşa edip inci mercanlarını ortaya saçmayalım )
Antisosyal kişiler bu ara gözüme sevimli gelmekle beraber,bir özenme,içimde mevcut.psikoloji diyor ki (makalelerden anladığım) bu kişiler uzun soluklu insan öldürme planları yapar ve uygulayabilirmiş.şimdi düşündüğümde bazı insanların çok güzel öldürebileceği düşüncesini yadırgamadım :) derisi soyula bilir,gözleri oyula bilir,elleri kırala bilir,ayakları un ufak edilebilir.bunda da hak verdim onlara,sadece zayıf insanları ezme konusunda rahatsız oldum.her zaman yiğid öldürüle bilir,hakkı teslim edilmelidir.Neyse içimde ki sayko bu ara çok konuşuyor...
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Hiç bir şeyin elimizde olmadığı,her şeyin anahtarı elimize verilen,yaşamın büyük sorumluluğunda sığanacak gölgeler olsun.tüm gölgelerin sahibi,koruyucusunun sunduğu kahve gölgesinde buluşalım.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Kaç kusur yıl oldu bilmem,bilmekte istemem şaka zamanını bitiriyorlar,ey hoşgeldin ciddiyet.
 

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt