Sevgi_li günlük

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Bir insan neden okur ? Düşündüklerini anlamlandırmak için mi ? Anlamına tarif kata bilmek için mi ?

Geçem bir sohbetimiz de felsefenin "ölüm ile yüzleşmedir"dedi (tabi cümle böyle kurulmadı ruh dünyamda kalan yankısı bu)

Denemelerin hala denenmediği fark edince daha kimse deneyemedi dedim .


Kitabı koklayan insandan korkmayın be !


Geçen yola düşebildiğim nadir bir anlar da ,bir an bir durağanlık geldi . Durağanlığa karşı çıkamayacağımı fark ettim.karşı koymayınca herkesin dilin de olan ışık önüme düştü ve dedi ki
-kimseye güzel,çirkin,iyi,kötü,öfkeli,sakin vs. diyemezsin kimin ne olduğu "ölüm anında ortaya çıkacak" dedim vay be. Bildiğim şeylere ı illa şık mı lazım. Dedim tevbe!

Sanırım fazla boş vaktimi bana bırakmıyorlar yarımdan da anca bu kadar oluyor.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ruh ,akıl,kalp savaşı...

Uzun zaman sonra en sevdiğim bakırcılar sokağından geçtim, sokak başında duvara asılı kocaman bir tabela görürsünüz "tarihi bakırcılar sokağı " yılını,kısa tarihini yazar altında.tabelayı görünce hafif heyecanlandım.dedim gözlerim bayram etsin.biraz bayır,arnavut kaldırımlı bir sokaktır.başladım sallana sallana yürümeye sokak başında baktım duşa kabin ,yanında ki dükkan boş kapalı,kafamı diğer tarafa çevirdim ,pideci ,yanında ki dükkan boş,sırayla şarküteri,hırdavat ,lokanta,çay ocağı vs.koca sokak da iki bakırcı ,sevindirici haber hala kalay yapıyor . Dedim desene senin de adın kaldı. Heyecan ile girdiğim sokakdan gamla kol kola çıktım.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Nasıl demişti ? "Mükemmel olma yolunda ilerliyoruz,mükemmeliyetçilik yaparsak zeval buluruz. "
Bu sözü gönül kulağım duydu. Sonra anlayabildim.uyumsuz ve ayrık otu bir araya geldiğinde ne olduğunu.(şiddetli acıma duygusu)
Tencerenin yerlerini değiştirmek sorun değil.asıl mevzunun tuz olduğunu anlıyorsun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt