Şimdiki aklım olsa...

Mina

Eskici...
Akıl yaşta değil başta ama Aklı başa da yaş getirir demişler:)
Şimdiki aklım olsa şunu şunu yapardım veya yapmazdım dediğiniz şeyleri yazabilirsiniz:)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Şimdi ki aklım olsa ,şimdi ki gibi olmazdım :)
 

adlena

Dîvân Üyesi
Geçmişin keşkeli muhasebesini yapan şimdinin aklı selimi.10 yıl sonra bugün ki yaptıklarımdan pişman olacağım belki de ama muhasebe iyidir .Borçlarla yüzleşmek cesaret ister .
 

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Şimdiki aklım olsa... zerre bir şey değişmezdi. Eğer öyle bir şey mümkün olsaydı "bizi geri gönder salih amel işleyelim" diyenlere "hayır" denilmezdi. Bizdeki "can çıkar huy çıkmaz" sözünü biraz da bu manada anlamak lazım gibi. Önceki ben ne ise şimdiki ben de aynısı. Kendimi kandırmayayım. Acı gerçekle yüzleşmek lazım mehmet baki.

İtiraf edeyim: Ameliyat masasında göğsü açılmışken uyanan hastanın korkunç vaziyetidir "şimdiki aklım olsa" demek. Kendine yabancılaşma... kendine yabancılaşandan çevreye intibak beklemek...bu hamur çok su kaldırır.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Şimdi ki aklım olsa sözün bence doğrusu şimdi ki tecrübem olsa olurdu.akıl aynı hatta biraz daha zayıf akıl ama tecrübe etmek o şey ile yüzleşmek ve sonuçlarına katlanmak,insan kazandığının yanlış kararlardan ötürü olduğunu ,bazen doğru karar alsa da aldığı karar zaman da yanlış oluyor velhasıl aklı tecrübelerden çıkan sonuç olarak alsak,bu sefer de o iş başımıza gelinceye kadar yine anlayamıyorsun neyin ne olduğunu...(çok mu karışık oldu)şimdi ki aklın aslında tecrübeyi yaşamadan hiç olmuyor:)
geriye dönmek mi bu akılla mı yes sör bir zaman var ki çok isterdim.
Aklıma gelen mısra
Bilmem neyi aradım bir ömür kuşlarında
Binbir gece yürüdüm hangi muamma için
N.Genç
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

Üst