Tanrı'nın Doğumgünü / Burak Özdemir

uLYa

Divan Üyesi
Remzi Kitabevi'nden yayınlanan iki fantastik kitabı var: “Yıl 2binyüz2” (2002), “Türklerim Diken Diken Oldu” (2006). “Tanrı'nın DoğumGünü” 33 yaşındaki yazarın çıkarmış olduğu 3. kitabı...


http://www.burakozdemir.com/dogumgunu/default.aspx burdan önokuma yapabilirsiniz..com'lu adresinde yenileme var, burdan girilebiliyor ama..

okuyan var mı?

ben kitabı yarıladım..sadece okuyan var mı düşüncelerini merak ediyorum..
 

adlena

Dîvân Üyesi
Konusunu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok: islâm'a yönelik bir eleştiri. kitabı ilginç kılan, bu eleştirilerin yine islam argümanlarıyla yapılması.
Burak Özdemir kuran ayetlerini kullanarak önümüze bambaşka bir islam dini koymuş.
aslında pek orjinal olduğu söylenemez. zira doğu felsefesini kopya etmiş izlenimi yaratıyor. ama takdir edilesi olan 1400 yıllık islam dinini, en büyük kaynağı kuranı kerimi kullanarak oldukça farklı bir yere çekmesi...
tabii, bunu yaparken zorlanmış, kimi ayetlerde nitekim bayağı bir kasmış. ama herşeye rağmen türkiye gibi bir ülkede bir çok kimsenin okuması lazım. biliyorum kitap tam bir saçmalık ki ben de bu saçmalık yönünü eleştireceğim. ama ne kadar saçma olursa olsun, gönül isterdi ki türkiye'de herkes bir burak özdemir olsun(kafiyeli oldu). kitap yayınlandıktan sonra diyanet açıklama yaptı bu kitabı okumayın, burada tanrı cisimleştirilmiş diye. tabii yav, koskoca tanrı hiç msn diyaloğu kurar mı? hele bir de koskoca tanrıya smiley falan da verdirmişler. diyanet çıldırsa haklı.
alıntıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

xen

Üst Alt