Telafer'in Çocukları

Mahşer

 
Katılım
20 Nis 2008


Atlas Temmuz 2003 tarihli 124. sayısında Irak Türkmenlerini konu almış, bölgenin karışık etnik ve siyasi yapısını tarihi ve güncel gelişmeler ışığında incelemişti. Nüfusunun neredeyse tamamı Türkmenlerden oluşan Telafer de Atlas'ın ulaştığı yerler arasındaydı. Musul'a 80 kilometre mesafede, yaklaşık 250 bin nüfusa sahip kent, bölgedeki en büyük Türkmen yerleşimi. Yok sayılmak ve kendilerine söz hakkı tanınmaması diğer Türkmenler gibi onların da özellikle üzerinde durdukları sorunlardı. Telafer ve çevresi eylül başında Irak'taki işgal güçlerinin `operasyonlarına' sahne oldu. ABD ordusu direnişçileri yakalama bahanesiyle yerleşimlere girdi, hava bombardımanları düzenledi. Eylül ortasında ABD güçleri Türkmen yerleşimlerinden çekildi, Türkiye ve ABD'nin arası yumuşadı, işler `tatlıya bağlandı'. Ama geriye birçok soru işareti kaldı. Atlas, makalede büyük grupların arasında sıkışmış Türkmenlerin 'yüzlerine kaygı yansıdığını' söylüyordu o tarihte. Haksız olmadıkları çok geçmeden ortaya çıktı.

Irak Demokrat Türkmen Partisi Genel Başkan Vekili Kasım Ömer'in açıklamasıdır..

Telafer'in Hasanköy ve Saray mahallelerinde 31.10.2005 tarihinde 67 kişi kafası, kolu, ayağı kesilmek suretiyle öldürülmüş olarak bulunmuştur.

Bu cinayetleri işleyenler, ABD askerleri arasında bulunan CIA istihbarat örgütü timleriyle, CIA peşmergeleridir.


Şu anda Telafer'in merkezinde 150.000 kişi yaşamakta ve Telafer'de bulunan 30.000 eve hergün 3000 ABD askeri ve 5000 Peşmerge-Bedir milisleri tarafından baskınlar yapılmaktadır

Şimdiye kadar 10.000'in üzerinde Telafer'li Türkmen kadın, çocuk, yaşlı, genç çeşitli hapishanelere götürülmüştür.

Bu hapishanelere götürülen Telafer'li Türkmenler , elleri plastik bantlarla bağlı olarak çeşitli işkencelere maruz bırakılmaktadırlar. Koğuşlara insanlık dışı bir şekilde istiflenen 800 Telafer'li Türkmen, elleri bağlı olarak üst üste oturtularak, 40 gündür çeşitli işkencelere maruz bırakılmaktadırlar.


Sorgulamada Türk tercümanlar bulunmaktadır. Fakat bunların kimliği ile ilgili her hangi bir bilgimiz bulunmamaktadır.

• 4 Eylül 2004'den bu güne kadar şehit edilen Telafer'li Türkmen sayısı 1667'dir.
• 8000'in üzerindeki Telafer'li Türkmen çocuk yetim bulunmaktadır.
• Çeşitli hapishanelerde işkence gören Telafer'li Türkmen sayısı 10.000'in üzerindedir.
• Bu günlerde ise hala evlere baskın yapılmakta, kadın, çocuk, yaşlı, genç demeden elleri bağlı ve kafalarına çuval geçirilerek insanlarımız masum sivil halk, hapishanelere götürülmeye devam edilmektedir.
• 250 ev yıkılmış ve diğer evlerde hasar görmüştür.

Şehirde ara ara çatışmalar halen devam etmektedir.

• Son atılan Napalm bombasından ölenler ise toplam 16 kişilik üç ailedir.
• Üç ailenin birincisi, kadın, çocuk, yaşlı, genç 5 kişi;
İkincisi, kadın, çocuk, yaşlı, genç 4 kişi,
• Diğeri ise kadın, çocuk, yaşlı, gençlerden oluşan 7 kişidir.

ABD, Telafer'de kimyasal silah kullanmış ve 200'ün üzerinde Telafer'li Türkmen kimyasal silah saldırılarıyla ölmüştür.

1 Eylül'den beri ABD seyreltilmiş uranyum, ses bombaları, misket bombaları, fosfor bombası, napalm bombası kullanmaktadır. Bu da Bush'un "21. yüzyılın Hitler'i olma iddiasında olduğunun açık bir delilidir. Bu yüzyılda Hitler'e ihtiyaç yoktur"

İnsanlar kimyasal silahlarla korkutulmak istenmektedir ve ABD nokta atışıyla, bir evde bulunan bir aileyi tümüyle yok etmiştir. Telafer'de yaşananları vahşet kelimesi bile eksik tanımlamaktadır.

Telafer'de öldürülen ve kimyasal silahtan dolayı sakat doğan bebekler bu vahşetin gelecekte en büyük delilidir.

Irak genelinde 675 cami imamı hapiste, 105 cami imamı da öldürülmüştür. ABD, İngiltere ve İsrail istihbarat örgütleri Irak'taki her 100 bin kişi için 5 kişilik özel gruplar oluşturmuş ve bu gruplar Iraklı aydınları, liderleri, imamları ve tanınmış kişileri öldürmektedirler.
 

Mahşer

 
Katılım
20 Nis 2008
Ynt: Telafer'in Çocukları

BATI AHLAK DEĞERLERİNİN YIKILDIĞI IRAK İŞGALİNİN BİLANÇOSU

Irak'ın genelinde ABD önderliğindeki işgal güçleri tarafından öldürülen Iraklıların tablosu şu şekildedir :
• 10 larca hukukçu
• 37 Iraklı pilot
• 54 Iraklı Profesör
• 24 Iraklı Öğretim üyesi
• 105 Din adamı
• 300.000 Irak vatandaşıdır

ABD'nin, 1. ve 2. Irak savaşında öldürdüğü Iraklı sayısı ise toplam 1.6 Milyon kişidir.

Dolayısıyla, milyonun üzerinde Iraklı çocuk yetim kalmıştır. Bunun yanı sıra;
• 189 Cami tahrip edilmiştir,
• 675 Din adamı hapis edilmiştir,
• 250.000 Irak vatandaşı hapis edilmiştir.

Dolayısıyla; Irak Türkmenlerinin Irak geneline göre nüfus oranı %13 olduğuna göre, bu tablodan Irak Türkmenleri nüfusa oranları ölçüsünde nasiplerini almışlardır.

Bunun dünyadaki adı soykırımdır.ABD Irak'ta, Irak halkına "soykırım" uygulamaktadır.

Irak Demokrat Türkmen Partisi olarak bu güne kadar bütün basın bildirilerimizde, başta Irak halkı olmak üzere bütün dünyaya şunu anlatmaya çalıştık:
Telafer'in ortadan kaldırılması ile, kuzey sınırı boyunca bir Kürt devletinin kurulması için çalışmaların büyük bölümü tamamlanmış olacaktır. İsrail'in Gazze'den çekilmesi de Büyük Orta Doğu Planı (BOP) ile ilgilidir.

İsrail'in güneye doğru genişlemesi gerekmiyor, BOP projesinin gerçekleşmesi için onlar kuzeye yöneleceklerdir. Telafer kentinin tamamen Kürtlerin eline geçmesinin ardından kurulacak Kürt devleti hem Amerika hem de İsrail'in emelleri doğrultusunda çalışacaktır.

Telafer Irak-Suriye-Türkiye arasında bir düğüm noktasıdır, çözülürse sıra Suriye ve Türkiye'ye gelecektir. Telafer aynı zamanda Asya genişlemesinin önünde bir settir.

Telafer'e hakim olan Ortadoğu'ya hakim olur!
Şu anda Irak'ta, işgal kuvvetlerinin sözcülerinin ileri sürdüğü gibi, El-Kaide terör örgütünün varlığı iddia edilmektedir.

Göstergeler, böyle bir örgütün Irak topraklarında olmadığını zaten göstermektedir. Suudi Arabistan başta, çeşitli Arap ülkelerinden gelen destekle, ülkenin Sünni merkezinde İslami karakteri öne çıkan bir direnişde doğal olarak vardır.