Tadımlık

Tiyatro mu? ,Sinema mı?,Kitap mı?,Hangisi?

UluğBey

uyan!
Başlıkta bukadar soru işareti kullandık ama neyse...

Arkadaşlar cebinizde bir miktar paranız olsa ve saydığım başlıklardan birini tercih edecek olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?
İlk olarak ben cevaplıyayım :DİSLEK

Mantık olarak kitap ya da tiyarto diyebilseydim keşke ama kesinlikle Sinema diyorum ben. Yeri geldiğinde belki bir kitap ya da tiyatro çok şey ifade edebilir insanlar için.Ama "iyi"lerini bulmak o kadar zor ki. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler?Aslında ben bir şeyler daha yazacaktım ama sizin katılımlarızla birlikte yazayım.Malum birçok insan bir bakıyor yazıya uzunsa "amann kim okuyacak bunu" diyor ve es geçiyor.Bundan dolayı kısa tutuyorum.Buyrun söz sizde.Cevapları nedenleriyle vermeniz daha hoş olur....
 
B

Bumin

ben kitap alırdım.

bu sefer laedri'ye kızmayacağım, sadece bir soru soracağım: aşağıya aldığım cümleni o an öylesine mi yazdın? yoksa gerçekten de böyle mi düşünüyorsun?

"mesela "Da Vinci Şifresi" filminin geldiği hafta (ki çok fazla bir zaman da kalmadı... ) hiçbir kitabı bu filme tercih etmeyeceğime eminim... "
 

ser-efraz

Aday Üye
kitap ya da tiyatro... ikisi arasında karar vermek zor benim için. ama sanırım kitap daha uzun soluklu bir yolculuğa götüreceği için ben tercihimi bu yönde kullanırdım. tabi günümüzde bu güzel yolculuk için gerçekten güzel bir vasıta bulmak zor olsa da kitap başlıbaşına bir dünya!
 
E

ecra

Cebimde bir miktar para olsa, önce bir kitabevine gider kitabımı alır, sonra da güzel bir filme giderim. İkisinden de vazgeçemem çünkü..
 
B

Bumin

laedri'ye

sadece merak etmiştim, o kadar. sen de cevabını vermişsin. korkma, bombardıman falan yok. zaten bu ara sürekli Çanakkale Zaferimizle ilgili kitaplar okuyorum. bombalardan epey tiksindim.
 

Firari

Aday Üye
Allah'a şükür zaman zaman azalsa da cebimde genellikle bir miktar para olur ama şöyle bir düşündüğümde cebimdeki bu parayı -ilkokuldaki hariç- hiç bir zaman tiyatroya harcamamışım,sinema desen ne babam ve oğluma ne de kurtlar vadisine gittim yani sinema kültürüne de pek sahip olduğumu söyleyemem ha çok istersem kiralarım cdyi çağırırım bir iki kafa dengi adam koyarım vcd ye izlerim -bir çok kez bunu yaptım da-.Şimdi bazılarınız diyorsunuz ki sinemanın ortamı var bir kere... Bence yok ya da ben kendim için daha iyisini kendim ve arkadaşlarımla oluşturuyorum...Bir kere şöyle koltuğa uzanıp ayaklarını uzatmadan filim mi izlenir? Zaten iki saat boyunca bir koltukta kısıtlı hareket imkanıyla oturmak yeterince yorucu -bence-
Kitaba gelecek olursam en mantıklısı bence bu ama ne yalan söyleyeyim o esnada karnım açsa yemek yerim o parayla,sigaram bitmişse sigara alırım belki...
Haaa...eğer o para bana sadece bunlardan birisi arasında tercih yapmam için verilmişse gider kitap alırım arkadaş...ama kitaplığın parasını da isterim:)
 
B

Bumin

sevgili firari, ne kadar tatlı yazıyorsun. şeker gibisin ya. yalnız "kitaplığın parasını isterim" derken ne demek istedin anlayamadım. kitaplık bildiğimiz kitaplık mı, yoksa kitabın kitap gibi kitap olmasını mı kasettin?
 

Firari

Aday Üye
Eyvallah kardeşim sağol. Sadece biraz mizah katmak istedim. Bildiğimiz kitaplık oradaki, kitap sefil olmasın diye..
 

Firari

Aday Üye
Estağfurullah.
 

Firari

Aday Üye
buminim şu an saat 12:30 gibi bir şey.

şair adamsın dedin
inan övgü söyledin

bunun üzerine

bak aklıma ne geldi
gecenin bu kör vakti

Firârî der övme beni dur
yazanı değil Yazdıranı gör
şairini bırak şiirini sor
övgü Allah'a mahsustur
 
B

Bumin

Firari' Alıntı:
Firârî der övme beni dur
yazanı değil Yazdıranı gör
şairini bırak şiirini sor
övgü Allah'a mahsustur
sevgili dostum, marifet iltifata tabidir. sen gerçekten şairsin. işte delili yukarıda. yoluna çıkan olur, burun kıvıran olur, hakaret eden olur, olur da olur... bilmeni isterim ki sen şairsin ve ben de senin gibi bir dostum olduğu için bahtiyarım.
 

destina

Aday Üye
hımm... :DUSUNME bi defa sinemaya gitmem o bi kesin..firari ye tam olarak katılmasam da söylediği bi kaç cümleyi oldukça beğendim ki bu da benim cebimdeki parayı harcayacağım yeri düşünürken etkiler..:)tiyatroyu çok severim ama bi güzelliği yeniden görebilme şansını oyuncu ve yapımcaıların eline bırakamam..en iyisi o şans başucumda olsun..ya da kitaplığımda..:)ben hakim olayım ona..;)kitap alırdım elbet... :EVET
 

ilknurs

Aday Üye
"binbie düşünce ile sersem olanda kulak mı kalır? akla, ancak dilediğini yapan Allah'tır ki, doğruluk ve aydınlık verir" Hz. Mevlana

Fazla söze ne hacet...?? Firari bulmuş yolunu gitmiş...
 

adlena

Divan Üyesi
Ynt: Tiyatro mu? ,Sinema mı?,Kitap mı?,Hangisi?

sinema iydir hele kitaptan uyarlanmışsa tadından yenmez:)
 

Benzer konular

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt