Ve kadın ...

Dilhun

Dîvân Üyesi
"Ömrün, saçların kadar uzun ve güzel olsun ! Dedi giderken adam. Ve kadın, o günden sonra bir daha hiç uzatmadı saçlarını..( Cemal Süreya )
 

Abdulfettah Adıyeter

Çok Önemli Parti yani ÇÖPün daimi şefi.
Kadını nazda erkeği niyazda görmek inceliğinden südur ediyorsa erkekten beklenti şu halde erkek ile yarışmak ne ola?
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Kadınla ilgili düşüncelerim o kadar çok değişime uğradı ki (arada feminist damarım kabarıyor bazen ama)
Kadın bir acaib mahluk.erkeği tamamlayan.Er yetiştiren ....
Kadını kilit taşına benzetebilirim artık.aldığın zaman tüm yapılar yok olur.eskiden olsa kadın çocuk büyütmek zorunda değil derdim.Şimdi anlıyorum ki kadın nesil yetiştiriyormuş.kadın dinlenmeden okumalı ve gelişmeli sürekli hareket halin de olmalı baktığın zaman ise kadının fitratın da bir hareketlilik var zaten yerin de oturmaz bu hareketliliği doğru kanalize etmeli.ilk önce kadınların emekleri dökülür ortaya belki ilk hamle kadından geldiği için.burada terettüt yaşıyorum fikrimle çelişiyorum bir çok konu da gerçekten kadından mı gelmeli?
Kadının bağrının çok geniş olduğunu biliyorum.bencesi olmaz islamiyet de ama bu yüzden kadın örtünür. Bağrını saklaması için.
Acı eşiği erkeğe göre daha fazla olarak yaratılmıştır(istisnalar kaideyi bozmaz)kadın öyle bir mahluk ki bir dokunuşu sözü ile renk getirir neşe getirir kadın ince nüans bir şey tam tarif edemediğim eşsiz bir şey...
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt