Ve ondan bahsetmeliyim size..

Katılım
26 Nis 2007
Beni tanıyanlar okumasın diye başlamak geliyor içimden bu yazıya nedense.. Hakkım var mı? Hayır.. Niye böyle başladım peki? Onu da bilmiyorum..

Bugün ne Niyazi-i Mısri ne Aziz Mahmut Hüdai, ne Emir Sultan ne de İsmail Hakkı Celveti'den yana tasarruf etmek istemiyorum kelimelerimi.. Yeni açılmış bir tasavvuf bölümüne onları ve ismini saymadığım nicelerini anmadan girmekten utanç duymuyorum değil. Destursuz girmiş gibi hissediyorum kendimi bunu itiraf etmeliyim.. Yine de bugün söylemlerim ondan yana.. İstanbul gecesinden Bursa sabahına uzanan bir vakitte tanıma fırsatım oldu onu.. Her gördüğümde yüreğimi titreten o yüz, her duyduğumda kalbimin çarpmasına engel olamadığım o ses o gün çıkmıştı karşıma ilk kez.. Bir Bursa sabahında.. Bir Bursa gezisinde.. Bilebilir miydim acaba her gözleri dolduğunda onunla birlikte benimde gözlerimin dolacağını ve bismillah deyişinin elimi ayağımı birbirine dolaştırıp beni bir heykel gibi donuk bırakacağını.. Bunlar sırdı, el-an ifşa oldu.. Somuncu baba gibi yok olasım var şimdi.. Oysa ben onu sevmekten haya edecek kadar acizim.. Yinede anlatma isteği mevcut içimde.. Aşağıdaki resmi bir sitede bursamustafakaram diye bir iyelik ekiyle beraber kayıtlı olarak bulunca daha da alevlenen bi istek.. Tanısın bilsin istiyorum herkes onu, haberdar olsun öyle birinin varlığından.. Tabi bilmeyenler varsa diye..

Prof. Dr. Mustafa Kara.. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim üyesi.. Bu başlık altında ismini zikrettiğimden dolayı bölümünün tasavvuf olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım.. Bir de izinsiz bir fotoğraf zaten internette mevcut diye düşünüp koyduğum..
Hiç görmediğim halde çocukluğumun hayallerini süsleyen şehrin, Bursa'nın bir başka sabahında daha onunla olabilmek duasıyla.. Umarım sizin de tanışma ve gerçekten tanıma fırsatınız olur birgün..
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: Ve ondan bahsetmeliyim size..

Gerçekten samimi bir yazı olmuş, yüreğine sağlık kardeşim.


hem fethiye hem ULUDAĞ.. senden vazgeçmemekte kararlı..

Buradaki Fethiye neresi ya da kim?

Merak ettim...
 

UluğBey

Sükût gibi münzevi, çığlık gibi hür.
Katılım
27 Ara 2005
Ynt: Ve ondan bahsetmeliyim size..

Yok hayır şundan dolayı soruyorum :) Ben Fethiye'de kalıyorum (Muğla/Fethiye) Acaba Fethiye'den kasıt burası mı diye sordum.Yoksa önemli değil cevaplamayabilirsiniz arkadaşlar :)Zor durumda kalmayın ;)
 
Katılım
26 Nis 2007
Ynt: Ve ondan bahsetmeliyim size..

Sana günün anlam ve önemine binaen tek bir söz söylemek istiyorum gülücüğüm: Ayıkla pirincin taşını :)

Uluğbey kardeşim zor durumda kalacak bişey yok diye düşünerek cevaplıyorum: Benim Muğla'yla, Fethiye'yle bir bağlantım yok sayılır. Hele mezkur ifadenin hiç mi hiç yok. Senin için önemli olan kısmı da burasıydı sanırım ;) da ben bişeyi anlamadım: Fethiye kim nasıl oluyor ya hu? :D