Yerli Yabancı Dizi ve Yorumlarımız.

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Dizileri sinema köşesinden ayıralım.diziler fantastik,komedi,dram vs.her izleyici hedef kitlesi olan bölümler halinde verilen ve herkesin bir sevdiği olan diziler.şu an itibariyle popülaritesi en yüksek Netflix dizileri ve Netflix bizim bir eksiğimizi tamamlıyor.Eminim sizde yav şu gavur memleketlerinin bir süpermeni bir süper kızı var.Bizim hiç kahramanımız yok diye içten içe üzüldüğü anlar vardır.Bitti artık üzülmeyin efendiler.Bizim de Hakan'ımız var.diyalog dizilerinden çıkıp aksiyon dizilerine geçişimiz hayırlı uğurlu olsun.ne diyelim Netflix sağ olsun .yalnız fark ettim ki Hakan yüzüğü sünnete uygun takmamış.tüm alem bu hatayı fark edecek diye umuyorum.

Şimdi desek ki
"Efendi efendi bizim manevi koruyucularımız vardır.yorulmayın "dememiz beyhude olur.
Fantastik film ve dizilerin normal hayat da gariplikleri kabul etmemize veyahut günlük hayata ki acaiblikleri absürtleri kabul etmemizi sağlar diye düşünüyorum.Neyse bekleyim ve görelim ne çıkacak.tahminim civciv çıkacak,kuş çıkacak.
 

adlena

 
Katılım
6 Ara 2014
Şahsiyet diziyle alakalı ufak bir eleştiride bulunmak istiyorum.
Başrol oyuncumuz Agâh bey , tecavüze uğramış küçük kızlara yardım edememenin vicdan azabını çekiyor olsa da alzaymır hastalığına yakalanana kadar Kamburalı'larla alakalı herhangi bir teşebbüste bulunmuyor, ne zaman ki hafızasını kaybedeceği ve her şeyi zamanla unutacağı doktoru tarafından kendisine söyleniyor; yani kaybedecek bir şeyi kalmadığını anladığında temizliğe başlıyor.Şahsiyeti daha erken hatırlamasını beklerdim :)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Daha öncesi yapmaya çalışıyor ama cesaretini toparlayamıyor."unutucağını"düşünmesi şahsi kayıplarını derliyor ve şekle sokmasını sağlıyor.şahsiyet ,fi, çi en sapık düşünceleri vurgulayan diziler.filmlerden aklıma gelen "halam geldi","Mustangn"yazık ki sapıklara resmiyet ve teşircilik katılıyor.
 
Son düzenleme:
Katılım
26 Nis 2007
Şahsiyet'in en berbat tarafı insanevladına Haluk Bilginer'in ne kadar yaşlandığını göstermesidir.
 
Katılım
26 Nis 2007
Parça parça izleyerek günler sonra Şahsiyet'i bitirdim. Bu kadar etkileyici bir hikayeyi çok daha iyi bir şekilde anlatabilirlermiş. İnsanın direk son bölüme atlamak istediği zamanlar az değil. Diğer dizileri izlemedim ki aslında ahlak sınırlarımızı zorlamamak için gerçekten izlemememiz gerekir. Zaten Allah'a şükür fırsat bulmamız da kolay olmuyor. Adlena senin sorunun cevabını son bölümde veriyor aslında; yaptıklarını unutacak olmaktan ziyade, yapılanların unutulacak olması gibi gibi. Kendince son kale. O değil de sahiden spoiler vermeyin kardeşim.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ekranın başına geçince ismi geçen o dizileri seyredemiyorsun.denemeyin bile.
 

Hikmet

Yalınayak.
Katılım
16 Eyl 2009
Dexter izliyorum başıma bir şey gelmeyecekse. 4.bölümden sonra biraz biraz sarıyor. Olabilecek her şeyi tahmin ediyorum ve galiba bu hoşuma gidiyor. Çok şey izledim abiler ablalar nolacağola bu halımız? Ama birsürü sezonmuş. Bilemiyorum 1.sinden sonra devam eder miyim. Nasıl bitireceklerine bağlı. Buz kamyonlu katil, Dexter'in .... çıkarsa belki yine mutlu olur devam ederim. Ama çıkmazsa hadi canım der gene devam ederim.
Ama siz izlemeyin.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Bir katil anca bu kadar sevilir.şu işlerden bir kurtulsak şu ara çok *amerikan repliği *temizim.semih kaplanoğlu'nun iki filmini seyrettim.bir ara yorumlarim.
 
Son düzenleme:

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Utanmak zorunda olduğumu hissettim velakin utanamadım.üç bey aynı fikirde.teksas katliamını izledikten sonra korku filmlerini izlemeye tevbe ettim.onun verdiği etki ile ver abi ver koy diziyi modu hakim.başarılı şekilde dizi anime yok.tebrik edin lütfen :)
Hakana bakıcam imd puanı 9.3 neden o kadar yüksek puan almış anlamam lazım.biraz daha temiz kalayım
 

Hikmet

Yalınayak.
Katılım
16 Eyl 2009
Dexter başladığım ama içimin kaldırmağı bir dizi. Kanlı kesmeli şeyler bana hitap etmiyor. Walking dead ı da bu yüzden izlemiyorum.
Aslında daha kanlı bekliyordum (öyle olsun istediğim için değil de) ama kamera önünde öldürme kesip biçme yok. Ve bence dizi konusuna göre yeterince naif gidiyor. Ve evet tahmin ettiğim gibi bitti ilk sezon.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Ne güzel dizidir.sonu da çok güzel bağlamışlardı.galuba sanırsam.:) iyi seyirler.
 
Katılım
26 Nis 2007
Hey gidi gençlik, ne güzel diziydi. Bütün sınıfın izlediğini ve derslerde muhabbetinin döndüğünü hatırlıyorum.
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Koruyucu dört bölüm izleyebildim.daha da uzar izlemem.neden 9.3 netflix de türk dizisi verildi diyip çuş-u huruşa gelmesiyle ortalama netflix dizi olması.güzel olabilecek bir senaryoyu biraz alt üst etseler bile 9.3 değil anca 6.7 olabilirdi.bir flaş mantığından öteye gidemeyen dizi.

Ayrıca gavur dizilerinde ufak ufak müslüman erkek oyuncular belirmişti geçtiğimiz senelerde şimdi ise gavur dizilerinde başı sıkıca kapalı dar pantolonlu müslüman bayanları oynatmaya başladılar.greys anatomy de sınıfı ikincilik (olması lazım yanılma payım olabilir )müslüman bir uzak doğulu kızı fino köpeğinin peşinden koşturdu yazarı ve yönetmeni öyle sıradan öyle kabul etmişler ki kızı kendilerinden ayrı tutmadan yaptılar.şimdi de yeni dizi geliyor baş kahramanlardan bir müslüman kızı aksiyon dizisinin içinde vatana millete hayrlı olsun avrupa bizi kabul ediyor.
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
Aceeep Receeeep :) Ayten Caduuuu :)
Hâlâ izlerim
 

Semender

❤️Adem'i Âdem yapan üç harf beş noktadır ❤️
Katılım
29 Tem 2018
Ekmek Teknesi ve Ikinci Bahar
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Canım ailemi de hatırlayın.:)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Sevdim diye bu diziyi yazıyorum buraya moon lovers scarlet güzel sakin tarihi kore dizisi
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Katılım
24 Eyl 2007
Hani bizim türk dizi ve filmleri ile dalga geçiyoruz ya koreliler bizden beter :) ama oldum olası korelilerin tarihi dizilerini severim.bu ara koreden gidiyorum.sevdiğim yanı amerikan dizileri gibi elinde mausda her an tetikde karşına ne çıkacağını bilmiyorsun ya bu tür diziler de bu problem yok otur ailecek izle.