Yorumsuz

ferahsan

Dîvân Üyesi
Ynt: Yorumsuz

Uluğbey' Alıntı:
deyin ki anket yapalım sonucuna göre hareket edip gereğini yapalım...

Aman hocam şimdi bir de anket sonucu üzerinden siyaset yapmayalım :) Gülücüğün dediğine katılıyorum; mesele siyasetin konuşulmasından ziyade nasıl konuşulduğunda. Esasında siyaset konularından o kadar sıkıldım ki şu an siyaset konuşulsun mu konuşulmasın mı diye konuşmak bile zor geliyor :)

Uluğbey' Alıntı:
son 15 gündür ise evdeyim, askere gitme hazırlıkları yapıyorum. evde net yok, nasipse haftaya(12 aralık) kışlaya teslim olmuş olacağım, 4-5 gn sonra belli olacak nereye gideceğim, işte stress vs :)

Rabbim en hayırlı şekilde gitmeni, vazifeni yerine getimeni ve dönmeni nasip etsin! Her daim koruyucun olsun!
 

UluğBey

Divan Üyesi
Ynt: Yorumsuz

adamım şimdi şu konuda siyasetin âlâsını yapmaktasın :) ya hu insanların ağzına filitre koyamayız ki (ben dahil) nasıl konuşulacağını tayin edelim ve dahi şuraya kadar doğru şuraya kadar yanlış diyelim, sen sınırı aştın sen sınırdasın diyelim. bu pek mümkün değil zira bahsolunan mevzu ya konuşulur ya konuşulmaz ortası yok netekim siyasetle alakalı bir mevzuya girince bir yerde 'dur'amazsın. 40 yıllık siyasetçiler siyaset yapmayı bilmiyor, nerede duracağından habersiz ve bu mevzuunun nasıl konuşulduğu hakkında fikirleri dahi yok. e 40 yıllık siyasetçiler bunu beceremezse bunun bizden beklenilmesi bence pek doğru değil, bilmem anlatabildim mi? siyaset kaypak bir mevzu, ayağına en kaliteli ve kaymaz denilen botu dahi giysen kaymama garantin yok :)

klasik bir örnek, herkez kendi kapısını temizlese şehir tertemiz olur. yani bu meselenin çözümünde 3 seçenek var:

1-herkes kendi üslubuna sınırına dikkat edecek, nerede duracağını bilecek(bu baya baya zor bir seçenek)
2-hiç konuşulmayacak tıpkı ilk 3 sene siyaset konularının sitede konuşulmasının yasak olduğu gibi.
3-her şey ser-best olacak(şu anki gibi)

1 en zor maddedir, 2 en kolayıdır, 3 ise orta zorluktadır, her tarafa çıkacak sonuçlar elde edinilebilinir...

selamlar :)

bu arada duaların için Allah razı olsun; umarım tüm divan ahalisi aciyz içün dua ediyordur ve şöyle iyi bir yer çıkar tombaladan :)
 

hamza kutluay

Dîvân Üyesi
Ynt: Yorumsuz

Allah yolunu açık eyleye her daim yardımcın ola tez zamanda gidip tez gelesin hayırlı tezkereler alasın tekrardan selam ve dua ile
 

dedeefendi

Divan Üyesi
Ynt: Yorumsuz

Sayın Uluğbey,

Allah yardımcınız olsun. İnsaflı kişilerin yanına düşmenizi Allah'tan niyaz ederim. Moral bozmak gibi olmasın,çok kötü bir askerlik yaşadım. İnşallah sizin askerliğiniz rahat geçer. İnşallah öğretmen askerlik çıkar size...Ama her şeyden önce Allah hayırlısını nasip etsin...

Bu arada bu siyasi ve ideolojik düşüncelerle ilgili birkaç kelime sarf etmiştim, birileri sözümüze Molla Kasım gibi başka başka manalar vermeye çalıştılar.
Sadece şunu söylüyorum :Kırıcı olmayalım. Bir başkasının sevdiği insanlar hakkında şu sitede ağır laflar etmeyelim. Bari bu site şu kötü atışmalardan uzak dursun. Diğer forumlardan farklı bir ortam sunan bu güzel siteye yakışmıyor.
Elbette siyastten uzak duramayız. Elbette birilerinden hoşlanmayacağız.Tabi ki birilerinin yaptıklarınından hoşlanırken bazılarının ortaya koydukları işlerden,düşüncelerden rahatsız olacağız. Onları elbette yazılarımızla tenkit edeceğiz,tenkit edecekler.Bundan daha tabii ne olabilir ?

Şu memlekette adam gibi bir mevzuda konuşabileceğimiz, tartışabileceğimiz ,fikir teatisinde bulunabileceğimiz insanların sayısı çok az.İşte o az insanların olduğu bir forumda sanattan,edebiyattan,şiirden;tarihten,mûsıkiden konuşabiliyor ve adam gibi tartışabiliyoruz. Siyaset bombası patlayınca herkes başka başka cihetlere sıçrıyor,her şeyin tadı tuzu kaçıyor. Hele hele üslubun endazesi de olmayınca...

Dünyayı bilmem,ama bizim ülkemizde siyaset ve güzel şeyler gece ile gündüz gibidir. Siyaset doğunca güzel şeyler gidiyor. Güzelliklerin olduğu yerde de siyaset yoktur,olamaz da...

Şu siteye emeği geçen herkesten Allah bin kere, yüz binkere razı olsun ki adam gibi muhabbetler yapabiliyoruz. Ben kiminle bir beyit üzerinde tartışabileceğim? Tek yeri var bunu, o da burası. Bu güzel sitede o çirkin siyasi üslup hiç de güzel gitmiyor.

Her fırsatta arkadaşlar hep üslûptan rahatsız olduklarını dile getirmişler. Yoksa kimsenin siyasi fikirlerin dile getirilmesine karşı olduğu kanaatinde değilim. Siyasi düşüncelerini dile getiren arkadaşlardan biraz insaflı olmalarını istemek çok mu?

Demokrat Parti zamanında siyasi fıkralar dolaşırmış halkın arasında.Her iki tarafın da fıkraları varmış.Onlardan birer örnek verelim :

" Hukuk fakültesi öğrencisi başbakan Adnan Menderes'e geri zekâlı dediği için mahkemeye çıkarılmış. Hakim, 21 sene hapis cezasıyla teczi edince genç :" Muhterem hakim, ben suç işledim, suçumun cezasını da biliyorum:1 sene. O yirmi seneyi anlayamadım." demiş. Hakim: "Devlet sırrını ifşa ettin." deyivermiş. O dönemin CHP'lilerini zevkten zevke sokarmış bu fıkra.

Bir de Demokrat Parti cephesinin fıkrasına kulak verelim:

İsmet İnönü uçak yolculuğunda oğlu Erdal İnönü'ye uçakta bulunan Osman Bölükbaşı'na gidip "Osman amca,uçaktan on lira at,vatandaşın biri bulsun da sevinsin." demesini salık vermiş .Erdal İnönü ,Osman Bölük Başı'a babasının dediklerini söyleyince "Oğlum,sen babanı at,bütün insanlar sevinsin." demiş...
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Ynt: Yorumsuz

Uluğbey' Alıntı:
proletar mı ? o ne ki :) ferah(a)san abi avamın diliyle konuş bre :)

O zaman yaşasın kendilerine ait üretim araçları bulunmayan ve yaşamak için iş güçlerini satmak zorunda olan modern ücretli işçiler sınıfı devrimi! :)
 
G

gülücüğüm

Ynt: Yorumsuz

Allah yolunu açık etsin Uluğbey! Hakkari'den sonra askerlik vız gelir sana ;) İnşallah hakkında hayırlı bir yere çıkar, şöyle dosya tasnifi, bilgisayar başı falan :D
 

terk-i diyar

"aziz misafirim"
Ynt: Yorumsuz

gülücüğüm' Alıntı:
ya şimdi aklıma gelmiyor hepsi; nevakar, mahşer, terk-i diyar ilk aklıma gelenler. ya siteye giriş yapmıyorlar ya da ben göremiyorum. onların yanında evla, mehmet baki hoca ve siz :) siteye giriş yaptığınızda da eskisi gibi satırlar kaleme almıyorsunuz. ajanslarda okuyorum zaten birbirine bağıran çağıran insanları. burada da benzer yazılarla karşılaşınca üzülüyorum, okumuyorum zaten artık genelini.

Kulaklarım çınladıda bende geldim :) Bazı sağlık problemlerimden dolayı kendimle başbaşayım bu dönemde ondan buralarda yokum uzunca oldu girdiğim zamanda şöyle bi bakınıyorum burayı boşlayamam ikinci ailemiz burası...ama şuna da değinmeden geçemeyeceğim ben de eski ve sitenin canlı halini çok özledim...bir çoğumuz birbirimizi yakınen tanımasak bile bu ortam o kadar kaynaştırdıki hepiniz çok önemlisiniz dualarınızı bekliyorum ...


Uluğbey' Alıntı:
nasipse haftaya(12 aralık) kışlaya teslim olmuş olacağım, 4-5 gn sonra belli olacak nereye gideceğim, işte stress vs :)

Hakkında hayırlısı olsun inşallah Gönlüne düşen yere düşsün görevin....Yüzünüz her daim aydın olsun.

Selam ve dua ile
 

Hikmet

0 rh+
Ynt: Yorumsuz


Harikasınız yaa :)

Uluğbey, azizim... Yolun açık olsun. Hayırla gidip gel inşallah. Biz de ne zaman gidersek artık... ):
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Yorumsuz

Selamün Aleyküm ey cemaat , Allah'dan bizi iyi bilirsiniz :) hatta evla bilirsiniz :D
arkadaşlar bir seneden fazla evdeydim :) evde vakit bol olunca karalama da bol oluyor ama artık eskisi gibi vaktim yok...düzene oturduğumda karalama işlemlerini hızlandıracağım..
şunun şurası iki kelimenin belini kırarız biz :) bazen keserle yontmuşuz ne olur değil mi ?Uslub meselesi ise "sorun"olmuştur.Şimdi karşımızda ki adama tabi sorunu sormayınca anlaşmazlıklar oluyor gayet tabii,tabiatımız da tabilik olunca ormanda koca çınarların altında pırtlayan mantar gibi olmamız da tabii,sanıyorum ki tüm mesele tabiilik de :) neyse...
divan da ne konuşulursa konuşulsun kimler aramızdan ayrılırsa ayrılsın divanın kendine has bazı özellikleri vardır.Mesela gün gün gülücüğümün tüm can yangınlarını bilir ve ona dua ederiz.Ferehsanın grift hallerini çoğu zaman anlamaz ama kafa karışıklıkları ve yüreğinin ferahlamasına Allahdan yardım ister,okul anıları ile eğleniriz.Mahşer gelir bir an da site de bir hortum hatta bir girdap oluşturur tozu ve dumanı ile uzak iklimlere gider sonra geri gelir...terk-i diyar ihtiyaç anında ortaya çıkar ve elinden geleni yapar :)hatta fazlasıyla yapar.Kardelen ise herkes bilir kardelen gibi beyaz kardelen gibi inatçıdır :) ...herkesi tek tek saymak isterdim ama her zaman derim biz kırk kişiyiz birbirimizi biliriz :) bana gelince öyle arada dolanan deli işte hatta bizim köyde al deli ,mor deli ve zır deli denir.Hamd olsun biz zır deli grubunda nefesleniriz :)
Peki biz kırk kişiysek ve birbirimizi biliyorsak nasıl oluyor da uslub meselesini bu kadar mesele haline getiriyoruz?Hakiketen onu anlamıyorum işte.hiç bir uslub burada kişiliğe saldırı değildir.Hz.Ali'nin bir sözünü öğrendim bugün (nun'dan) "İnsanlara takılmayınız" dermiş.Ne ola ki İlmin kapısı bunu der :) Biz davamıza bakalım,her bir devenin yükü çok ağırdır .Allah yar ve yardımcımız olsun.

Uluğbey hayırlısıyla gir hayırlısyla gel İnşallah.(amin amin amin)
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Ynt: Yorumsuz

evla' Alıntı:
Ferehsanın grift hallerini çoğu zaman anlamaz ama kafa karışıklıkları ve yüreğinin ferahlamasına Allahdan yardım ister,okul anıları ile eğleniriz.

Küstüm oynamıyorum :) madem kimse birşey anlamıyor ben ne diye yazıp kelime israfı yapıyorum değil mi ama..
 

eylül

Divan Üyesi
Ynt: Yorumsuz

Merhaba UluğBey;

Davetin üzerine sana buradan mesaj göndermemin daha uygun olduğunu düşündüm. Zamanımın olmayışı sebebiyle bir süredir divandan uzak kaldım. Uzun bir süre daha aranızda olamayacağım.

Vatan görevini istediğin ilde, gönlünün dilediği gibi yapman temennisiyle...
Selamlar
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ynt: Yorumsuz

ferahsan' Alıntı:
Küstüm oynamıyorum :) madem kimse birşey anlamıyor ben ne diye yazıp kelime israfı yapıyorum değil mi ama..

hiiiççç şansın yok can misketler de bende bebekler de bende :) mecburen hala buradasın :)bebekler ve misketleri kitleyip denize attım :) (hain evla) :D
 

kardelen2006

Divan Üyesi
Ynt: Yorumsuz

Fazla takıldık bu üslup meselesine , alması gereken aldı zaten alacağını; kesin çözüm sustu... :D

Ya var ya hepi topu sanal bi dünya neye, kime kırılıyoruz küsüyoruz ki ;) amaaannn bütün sıkıntımız derdimiz bitti bir de sanal alemi mi kendimize dert ediyoruz:?.. relax.... :D

ayrıca ben inatçı myım evlacım ;D
 
G

gülücüğüm

Ynt: Yorumsuz

terk-i diyar' Alıntı:
Kulaklarım çınladıda bende geldim :) Bazı sağlık problemlerimden dolayı kendimle başbaşayım bu dönemde ondan buralarda yokum (..)

Çook geçmiş olsun terk-i diyar! Rabbim tez vakitte şifalar ihsan eylesin ;)
 

terk-i diyar

"aziz misafirim"
Ynt: Yorumsuz

gülücüğüm' Alıntı:
Çook geçmiş olsun terk-i diyar! Rabbim tez vakitte şifalar ihsan eylesin ;)

Teşekkür ederim amin..Allah razı olsun gülücüğüm :)
 

ferahsan

Dîvân Üyesi
Ynt: Yorumsuz

5 Ziyaretçi, 3 Üye
Son 15 dakika içinde aktif olan üyeler:
ferahsan, gülücüğüm, ferman

Tarihe geçeceklerden :)
 
G

gülücüğüm

Ynt: Yorumsuz

ferahsan' Alıntı:
5 Ziyaretçi, 3 Üye
Son 15 dakika içinde aktif olan üyeler:
ferahsan, gülücüğüm, ferman

Tarihe geçeceklerden :)

Allah'ım gözlerime inanamıyorum! :)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

xen

Üst Alt