Yüzünü güneşe,kalbini tabiata çevir.

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Yeşil mavi sarı turuncu....Renkler doğada bambaşka bir kimliğe bürünüyor.İnsan şükrediyor onları görebilen gözlere sahip olduğu için.
Sağlık için,huzur için, insan olduğumuzu fark etmek için sık sık tabiatla hemhâl olmak şart,diye düşünüyorum.Yoksa bir koşuşturmadır gidiyor hayat.Kaçırıyoruz küçük,ince ama bir o kadar da önemli ve güzel detayları.
Bu başlık altında kendimizi doğada hissettirecek paylaşımlar yapmayı düşünüyorum.Gerek fotoğraf gerek yazılarla desteklemek isteyen meşveret dostlarımın katkısı da olursa ne mutlu ;)
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
Hey taksi öndeki basligi takip et
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
"Vakit varken tomurcukları topla.Zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir."
Ölü Ozanlar Derneği adlı filmden aklımda kalan bu ifade;güneşli,rengârenk,bol çiçek tomurcuklu şu tatlı bahar günlerinde tabiattaki nice görülesi detayları anımsattı.
Yoksa siz hâlâ sokaklarca yürüyüp tomurcuklara gülümsemediniz mi?
Güzel anlar,aktiviteler,işler,insanlar için acele edin.Çünkü zaman geçiyor.
Carpe Diem ;)
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Sokak başındaki Manolya ağacımız ;)
Pembeli günler diliyorum,Tabiat'la kalın :)

orman.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ağaçların aile gibi yaşadığını biliyormuydunuz.bir ağaç zarar gördüğü veya göreceğini düşündüğünü diğer ağaçlara uyarırmış.büyük ağaçlar ise küçük ağaçları korurmuş.o yüzden tek başına ağaç görünce üzülüyorum.o zaman yetim gibi kalıyor.ağaç dikerken çift dikmeye dikkat edelim.
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Tabiatla bütünleşmiş yapılar dikkatinizi çekti mi daha önce? Dağlık ormanlık alanlarda yapılan evler, sayfiyyeler, çeşmeler,köprülerin oranın rengine, yapısına uygun bir mimariyle inşaa edilmesi takdîre şâyândır.Bu konuda verilebilecek en güzel örneklerden biri Osmanlı döneminde yapılan kesme taş köprülerdir.Ya da Tunus'taki kapı modelleri.Birkaç örnek bırakıyorum ;)
 

evla

Gündüz yarasalarıyız biz.
Ağaç ev istiyorum.yürüyüp koşabilirken rabbim nasib etsin.bir de iki kişilik tahta evler da olabilir.kafam da güzel fikirler ama yapacak para yok :) Rabbim hayalini kurduruyorsa nasib edecektir.
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Bahar'ın İlk Sabahları

Tüyden hafif olurum böyle sabahlar,
Karşı damda bir güneş parçası,
İçimde kuş cıvıltıları,şarkılar;
Bağıra çağıra düşerim yollara;
Döner döner durur başım havalarda;
Sanırım ki günler hep güzel gidecek.
Her sabah böyle bahar,
Ne iş gelir aklıma ne yoksulluğum
Derim ki: Sıkıntılar durdursun.
Şâirliğimle yetinir
Avunurum.
ORHAN VELİ
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Yaz geceleri gökyüzüne bakıp parıl parıl parlayan yıldızların altında onların ışıltısını seyretmek.Bir yandan da aşağı dereden gelen kurbağa seslerine karışan ateş böceklerinin cırıltısını dinlemek. Aaa babamın en zorlu düşmanı yavaş yavaş geçiyor rengarenk çiçeklermizin arasından.Nâm-ı diğer Bay Kirpi. Çiçekleri karıştırıyor diye az nöbet tutmadı babam:)
Ben severim kendisini o yüzden sesimi çıkarmayacağım belli ki o da seviyor çiçekleri.
Işte köyümde yaz gecesi anılarımdan bir kuple ;)
 

EnesBey

Dîvân Üyesi
"ben münzeviyim. insanlardan kaçıyorum çünkü ilgi alanları genellikle sınırlı ve bayağı, ayrıca kötü niyetli ve can sıkıcılar.. hayvanlar ise harikulade yaratıklar. gözlerindeki ve beden dillerindeki güzelliği fark etmek yeterli. insanlar o kadar iyi görünmüyor, o kadar güzel ya da sahici davranmıyor.."

charles bukowski
 

Kâşif Çelebi

Dîvân Üyesi
Nisan yağmurları ormanlar ve tabiat için bereketlidir. Hepimiz için de bereketli olur inşallah. Yağmurdan sonraki toprak kokusu da var tabi bu da en güzel doğada hissedilir,kaçıp gidelim arada. Tabiat'la kalın meşveret dostlarım;)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular

Üst