Zamanı Kontrol Edebilseydiniz...

  • Konbuyu başlatan Gülşah
  • Başlangıç tarihi
G

Gülşah

Zamanı kontrol edebilme şansınız olsaydı, geçmişe dönmek mi, geleceği görmek mi isterdiniz. Ya da her şey zamanında mı yaşanmalı?
 
Katılım
26 Nis 2007
Ynt: Zamanı Kontrol Edebilseydiniz...

İtiraf etmeliyim ki soruyu ilk okuduğumda Asr-ı Saadet'e gidip orda yaşamak geldi içimden, özellikle içinde bulunduğumuz şu garip günlerde fena olmazdı hani.. Biraz düşününce ise ya Mekke müşriki olsaydım diye bir korku sarmadı içimi desem yalan olur. Rabbim bu zamanı hayırlı görmüşki hakkımda bu zamanda yaşatmış diyerek herşey zamanında yaşanmalı şıkkını tercih ediyorum.. Umarım doğru cevaptır ;)
 
G

Gülşah

Ynt: Zamanı Kontrol Edebilseydiniz...

ferahsan' Alıntı:
Rabbim bu zamanı hayırlı görmüşki hakkımda bu zamanda yaşatmış diyerek herşey zamanında yaşanmalı şıkkını tercih ediyorum.. Umarım doğru cevaptır ;)
Evet bence de doğru cevap ama, insan geçmişi ve geleceği merak etmeden de edemiyor
 
C

cengaver

Ynt: Zamanı Kontrol Edebilseydiniz...

ne geçmişe dönmek ne de geleceği görmek isterdim..öyle bişey olsaydı bence hiç birşeyin anlamı olmazdı.asr-ı saadeti dönmek isterdim diyen arkadaşlar var.Evet güzel ama Peygamberimiz diyor ki:beni görmedikleri halde beni seven ve inanan ümmetimi öyle çok özlüyorum ki..Bir diğer müjde de miraca çıkarken geliyor..Cebrail (A.S)'a Efendimiz;şu beyaz yüzlü insanlar kim diye sorduğunda ,efendim onlar ahir zamanda senin getirdiğini dini ihya edecek olan türk kavmidir.Ben neyi isterdim :Evliyaların bile çekindiği ahir zaman zülmetinde dinim üzere dar-ı bekaya intikal edebilecek şekilde yaşayabilmek ve bu şekilde başklarının da yaşamalarına vesile olmayı...
 
Katılım
31 Ara 2007
Ynt: Zamanı Kontrol Edebilseydiniz...

Geçmişe çok fazla özlem duyarım ,geleceği de fazlasıyla merak ederim ama bugünü yaşamaktan da birhayli memnunum...