Gönderen Konu: Sevgi_li günlük  (Okunma sayısı 139481 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı evla

• KEM ÂLÂT İLE KEMÂLÂT OLMAZ
Ynt: Sevgi_li günlük
« Yanıtla #840 : 18/04/16, 22:24 »
Merhaba ;
"Gözlerimden dökülen her damlayı helal ettim gitti" dedi her damlası mı dedim.
" her damlası"" dedi
Ne diyem helal olsun dedim
Biz ha isek sizde ha'sınız
Siz hu iseniz bizde hu'yuz.
Ha'dan gelen hu'ya gider...

Çevrimdışı efe

« Yanıtla #841 : 19/04/16, 18:08 »
sevgili günlük

"çünkü tarihin akışı zorlanmaktan hoşlanmaz, kahramanlarını kendi seçer"  dedi bugün zweig bir öyküsünde. Bir çöküşün öyküsünde.
"hakikat yoksunu, hakikatin dışında olmakla kalmayıp, hakikate karşıdır."

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #842 : 26/05/16, 22:24 »
Bir harmanım bu akşam.

https://www.youtube.com/watch?v=rv-f1Z2wW3I
veya http://www.dailymotion.com/video/x9e0no_fikret-kizilok-bir-harmanim-bu-aksa_music

Sorum yok soranım yok
Yolum yok yordamım yok
Bir çıkmaz sevdadayım
Çekip vuranım yok

Günüm yok güneşim yok
Uykum yok düşlerim yok
Kın olmuş susuyorum
Bir tek sırdaşım yok

Çektiğim acıların demindeyim bu akşam
Pişman desem değilim
Bir harmanım bu akşam

Her gecenin sabahı
Her kışın bir baharı
Her şeyin bir zamanı
Benim dermanım yok .

'' ben de seni seviyorum''

kadın ruh...
kaşık kaşık koyduğunu kürek kürek alırlar senden
sen oldum derken
ana rahmine döndürürler adamı.
düş-ün derken
düş'en demek
bilinmeyen
yanıma kar kalmayacağını biliniyor.
bir hüzün ki tarifi yapılmış
mısralara sığdırılmış.
şarkısı yazılmış
okuyanı bulunmuş
sana .ok yemek düşer.

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #843 : 27/06/16, 00:53 »
kendimize ait dünyalar...

prensler ve prensesler
 çöpçüler ve iş adamları
 anneler ve çocukları

kendimize kurduğumuz dünyanın yanlış olduğunu anlasak.yaşadığımız paniği düşünebiliyor musunuz.''kardeşim öyle değil o iş '' dese .bir düşünün aslın da yaşamaya başlayamadığınızı söylese size.şimdi bulaşık yıkarken .Raporunuzu yazarken ya da tv izlerken banyo yaparken.insan sürekli bir iş ile meşgul olma ihtiyacındadır tembeller hariç.sizin küçük dünyanızın dünyanın tamamını kapladığını düşünün.bir an olsun.evet sesini duyuyorum.nerede okumuştum hatırlamıyorum cümleyi tam olarak da aklım da kalan ile '' sen öldüğün de dünyanın kıyameti kopmuştur'' ölecek miyiz ? cem yılmaz bu durum için şöyle der : ''Ben ne öleceğim o ölsün : ) '' şimdi ölümü O ne yüklediğimize göre biz ne edeceğiz dünyamız da ne edeceğiz.bilmiş bilmiş gezecek miyiz? farkında mı olacağız.siz şimdi yaşarken ne edeceksiniz?

daha  mı çok para lazım.daha çok sevgi mi lazım.eğilip bir şey düşüneceğimiz yok size şimdi şu an şu saniye ne lazım.

nasıl cevaplar olurdu acaba.
beyaz atımı getirin mi
dünya şampiyonu mu olayım
bir kahve verin bana mı ?????????
 bize ne lazım.derdimize derman mı ,hastamıza şifa mı mani mani mi
                     huzur lazım bize huzur.huzur huzur.unuttuğumuz duygu.arada ağzımıza bir parmak sürülen.kung fu panda da ki ''iç huzur'' lazım bize.İnsan olup rahatsız olma duygusu.kocaman bir kalp lazım hepimize.olmaz annem ne der sonra .babamın duymaması lazım.çocuğun sınavı vermesi,bebeklerin altının temizlenmesi.insana her şey lazım ...eyvallah eyvallah bunları yaparken huzurlu farkında algıda yükseklik düşünün....cidden hayal edebiliyor musunuz.
İÇ HUZUR...
peki bu iç huzur ne ile gelir emin miyiz.engeller ne olacak.engelin ilaçı ''okumak'' kitap değil etrafı okumak.evet evet biliyorum çok can acıtıcı okumak...okuyup düzeltebilmek isterdim.ama yapamam ''benim'' haddim değil.İç huzur
İÇ HUZUR
DIŞ HUZUR
KOMŞUMUN HUZURU
SEVDİĞİMİN HUZURU
DÜŞMANIM HUZURU
   beş yıldızlı otelleri lüks daireleri düşünmeyin hemen.küçük şeyler aklınıza gelsin.domates yağ limon üçlüsüne ekmek bandınızı mesela.(g
ülümseme ne diyorlar smilllll )yaren ile köz de bir kahveyi...ayağınız da şıpıdık terlik ile güzel bir rüzgar da yürüdüğünüzü.küçük şeyler lazım bize ...küçücük minnacık...bir an olsun durmaya bir an...
 rahatsızım herşeyden sıkıntı doluyum boğuldum bunaldım daraldım Allah'ım bittim ben....

durmak lazım bir an bir an durmak lazım.Farkındalık ve iç huzur...haydi gelin benimle sizinle işim var.işim benimle ilgilenin lütfen....please baby...

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #844 : 26/08/16, 17:07 »
ay çıldıracağım kuzum.

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #845 : 19/11/16, 22:55 »
size ne oldu kuzum?

mavi yelek mor düğme...

otuz beş kare oda.
üç masa ,bir yazı_ cı
altı göz.
diğeri diğerini görmez.
arada koca bir burun
                                         haksızlık etme burnu küçücük.ağzı büyüktür onun.boynu tutulmuş. takati yok kalsın da yürüsün.masanın arkasına saklanmış.görünmek istemiyor.orada kalmak hiç istemiyor.uzun zamandır istemiyor.''A'' düşünce ile konuşuyor aslın da ''B'' yi düşünüyor.İstediği ise ''C''.saklısı da (bilin bakayım ) ''D''..zaten tırnaklarını da doğru hizada kesemiyor.Olmuyor.deniyor deniyor olmuyor.alsa gitse başı da onunla gelecek.Karamürsel sepeti değil ki onu da bıraksın,kaldırımın dibine.konuşuyor,konuşuyor hayretle bakıyorlar.susuyor ,susuyor hayret ediyorlar.benzetemiyor hiç bir şeye kendini.benzemek için uğraşıyor çok ''şeysin'' diyorlar. Şey ? eşya mıyım diyor.?Kİmin eşyası...(takmasa kafasına aslın da sahibi belli ) Garibim yapamıyor işte.Her sabah cool çıkıyor evden.Akşam eşekden düşmüş karpuz gibi evin kapısına nefes nefese varıyor.Uyumsuzluğa uyum olmaya çalışıyor.bakmayın her insandan da korkuyor.korkuyor ama uzak da durmuyor.Bildiğin çocuk sobadan eli yanmış yine de o sobanın etrafında dolanmak istiyor.

Çevrimdışı evla

« Yanıtla #846 : 21/11/16, 20:00 »
Rüyalar da buruşmuşuz...

kafa bin beş yüz.Çevir kazı yanmasın.(Aman sabahlar olmasın.)Kaçıncı dinleyişim sayısını kaçırdım. '' '' harfi klavyede yazmıyor '' '' harfsiz alfabe.''düzümü ''t''ersime.''

aaahhhhh...klavye yetişemez.Gidin bi... gülerken ağlar bu insanoğlu.flaşlar ben de ...ben de rahat olun.evet kameraaaa.
 günlük yıllanmışsın.çoktan silip süpürmüşsün.imla hatasına ne dikkat ediyorsun ...sen hatasın.inceden tereyağını alacaksın.tavaya atacaksın.bırak tereyağla tava buluşsun.gözün kalmasın.''gizlemişim''haydi  kır pencereleri.bırak kıskansın karıncalar balı.

aaahhhh.''yüzümü gözümü''
  siz bilmezsiniz.yürürler ,yürümezler süzülürler.hücre ne yapsın.karıştırma dünyayı ..alacasında boğulsun. yataklar için de kadınlar.çarşaf kovar ,kadın yapışır.hep fileli çorap..hep fileliliiliden .yardım edemezsin.herkesin kendi bir kaderi var.kederin de boğulmak onun işi....
çekip alamazsın.çaresizliği daha öğrenmedin. 

aaaaahhhhh.Merkezin alarmı ben de raahat.azıcık.azıcıık.gelmişti.pencere de bir sigara yaktı.etrafını kırmıştı.kolunu yel almıştı.insanların kalbi kırılır.onun ki tozla buz olmuş.kaçması normal.kendinden kaçamıyor.dudaklarını ruj sürüyor...anlaman lazım.şaşkın şaşkın bakma bana  daha fazla susamayacaksın.

Çevrimdışı adlena

« Yanıtla #847 : 21/11/16, 21:43 »
iyiler her zaman kaybeder.

Çevrimdışı adlena

« Yanıtla #848 : 28/03/18, 01:15 »
Her katilin cinayet mahaline geri dönüşü gibi " hayatımızı nerede öldürmüştük acaba?" diyerek geçmişe dönmeyi seviyoruz.