Gönderen Konu: Sevgi_li günlük  (Okunma sayısı 143212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı evla

• KEM ÂLÂT İLE KEMÂLÂT OLMAZ
Ynt: Sevgi_li günlük
« Yanıtla #840 : 19/11/16, 22:55 »
size ne oldu kuzum?

mavi yelek mor düğme...

otuz beş kare oda.
üç masa ,bir yazı_ cı
altı göz.
diğeri diğerini görmez.
arada koca bir burun
                                         haksızlık etme burnu küçücük.ağzı büyüktür onun.boynu tutulmuş. takati yok kalsın da yürüsün.masanın arkasına saklanmış.görünmek istemiyor.orada kalmak hiç istemiyor.uzun zamandır istemiyor.''A'' düşünce ile konuşuyor aslın da ''B'' yi düşünüyor.İstediği ise ''C''.saklısı da (bilin bakayım ) ''D''..zaten tırnaklarını da doğru hizada kesemiyor.Olmuyor.deniyor deniyor olmuyor.alsa gitse başı da onunla gelecek.Karamürsel sepeti değil ki onu da bıraksın,kaldırımın dibine.konuşuyor,konuşuyor hayretle bakıyorlar.susuyor ,susuyor hayret ediyorlar.benzetemiyor hiç bir şeye kendini.benzemek için uğraşıyor çok ''şeysin'' diyorlar. Şey ? eşya mıyım diyor.?Kİmin eşyası...(takmasa kafasına aslın da sahibi belli ) Garibim yapamıyor işte.Her sabah cool çıkıyor evden.Akşam eşekden düşmüş karpuz gibi evin kapısına nefes nefese varıyor.Uyumsuzluğa uyum olmaya çalışıyor.bakmayın her insandan da korkuyor.korkuyor ama uzak da durmuyor.Bildiğin çocuk sobadan eli yanmış yine de o sobanın etrafında dolanmak istiyor.

Biz ha isek sizde ha'sınız
Siz hu iseniz bizde hu'yuz.
Ha'dan gelen hu'ya gider...

Çevrimdışı evla

• KEM ÂLÂT İLE KEMÂLÂT OLMAZ
« Yanıtla #841 : 21/11/16, 20:00 »
Rüyalar da buruşmuşuz...

kafa bin beş yüz.Çevir kazı yanmasın.(Aman sabahlar olmasın.)Kaçıncı dinleyişim sayısını kaçırdım. '' '' harfi klavyede yazmıyor '' '' harfsiz alfabe.''düzümü ''t''ersime.''

aaahhhhh...klavye yetişemez.Gidin bi... gülerken ağlar bu insanoğlu.flaşlar ben de ...ben de rahat olun.evet kameraaaa.
 günlük yıllanmışsın.çoktan silip süpürmüşsün.imla hatasına ne dikkat ediyorsun ...sen hatasın.inceden tereyağını alacaksın.tavaya atacaksın.bırak tereyağla tava buluşsun.gözün kalmasın.''gizlemişim''haydi  kır pencereleri.bırak kıskansın karıncalar balı.

aaahhhh.''yüzümü gözümü''
  siz bilmezsiniz.yürürler ,yürümezler süzülürler.hücre ne yapsın.karıştırma dünyayı ..alacasında boğulsun. yataklar için de kadınlar.çarşaf kovar ,kadın yapışır.hep fileli çorap..hep fileliliiliden .yardım edemezsin.herkesin kendi bir kaderi var.kederin de boğulmak onun işi....
çekip alamazsın.çaresizliği daha öğrenmedin. 

aaaaahhhhh.Merkezin alarmı ben de raahat.azıcık.azıcıık.gelmişti.pencere de bir sigara yaktı.etrafını kırmıştı.kolunu yel almıştı.insanların kalbi kırılır.onun ki tozla buz olmuş.kaçması normal.kendinden kaçamıyor.dudaklarını ruj sürüyor...anlaman lazım.şaşkın şaşkın bakma bana  daha fazla susamayacaksın.
Biz ha isek sizde ha'sınız
Siz hu iseniz bizde hu'yuz.
Ha'dan gelen hu'ya gider...

Çevrimdışı adlena

« Yanıtla #842 : 21/11/16, 21:43 »
iyiler her zaman kaybeder.

Çevrimdışı adlena

« Yanıtla #843 : 28/03/18, 00:15 »
Her katilin cinayet mahaline geri dönüşü gibi " hayatımızı nerede öldürmüştük acaba?" diyerek geçmişe dönmeyi seviyoruz.

Çevrimdışı adlena

« Yanıtla #844 : 06/07/18, 01:26 »
Parça parça eksiliyorum, yavaş yavaş eskiyorum.
Başladığım işi bitiremiyorum, kaldığım yerden de devam edemiyorum.
İstediğim sorudan başlıyorum, nasılsa hiçbirinin cevabını bilmiyorum.
Zaman akıp gidiyor, ben sadece bekliyorum.

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
divan edebiyati olcu birimini kucuk harflerle yaziniz.cevap: aruz: